1825J2K00121GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J2K00121GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.78893
Листови со податоци онлајн
1825J2K00121GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y5000472GCT

2225Y5000472GCT

Syfer

CAP CER 4700PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.733

$3.66599

C2220C104K5GACTU

C2220C104K5GACTU

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V NP0 2220

На залиха: 65.990

$1.66691

1808J1000562KCR

1808J1000562KCR

Syfer

CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 254.556

$0.39284

C0805C473K8JACAUTO

C0805C473K8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.047UF 10V U2J 0805

На залиха: 1.093.135

$0.09148

0603J2500560KFR

0603J2500560KFR

Syfer

CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 530.222

$0.18860

12067A330KA12A

12067A330KA12A

Elco (AVX)

CAP CER 33PF 500V NP0 1206

На залиха: 82.706

$1.33000

CKC21C393GCGAC7800

CKC21C393GCGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 39NF 500VDC C0G

На залиха: 56.142

$1.95931

1812Y0500120GFR

1812Y0500120GFR

Syfer

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 48.993

$2.24518

C325C100K3G5TA

C325C100K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 10PF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

C316C752G2G5TA

C316C752G2G5TA

KEMET

CAP CER 7500PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв