1825J2K00221KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J2K00221KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.54871
Листови со податоци онлајн
1825J2K00221KCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J5000390GAT

1812J5000390GAT

Syfer

CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 60.771

$1.81007

K151M10X7RF53L2

K151M10X7RF53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 3.211.303

$0.03114

CC1206MRY5V9BB105

CC1206MRY5V9BB105

Yageo

CAP CER 1UF 50V Y5V 1206

На залиха: 285.714

$0.35000

1210J0160561FCR

1210J0160561FCR

Syfer

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 78.500

$1.40126

1825J1000473GCR

1825J1000473GCR

Syfer

CAP CER 0.047UF 100V C0G 1825

На залиха: 23.496

$5.53280

VJ2220A122JBEAT4X

VJ2220A122JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 500V NP0 2220

На залиха: 72.600

$1.51514

1812J1K50152GCR

1812J1K50152GCR

Syfer

CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 1812

На залиха: 62.835

$1.75060

1812Y0500822JFT

1812Y0500822JFT

Syfer

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 78.277

$1.40525

1206Y1K00750FQT

1206Y1K00750FQT

Syfer

CAP CER 75PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 42.313

$2.59966

C324C362K3G5TA7301

C324C362K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 3600PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв