885342208008

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
885342208008
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
2414
Единечната цена
$0.13000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-CSMH
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.053" (1.35mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y2001P00BQT

0603Y2001P00BQT

Syfer

CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 362.253

$0.27605

0805Y0630561JAT

0805Y0630561JAT

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 416.788

$0.23993

C0603Y5V100-225MNE

C0603Y5V100-225MNE

Venkel LTD

CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0603

На залиха: 6.349.206

$0.01575

2220J0250104KDT

2220J0250104KDT

Syfer

CAP CER 0.1UF 25V X7R 2220

На залиха: 44.960

$2.44659

1812Y2500150KCR

1812Y2500150KCR

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 121.049

$0.82611

GRM0225C1E6R3WA03L

GRM0225C1E6R3WA03L

TOKO / Murata

CAP CER 6.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 625.000

$0.16000

1210J0165P60BCR

1210J0165P60BCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 109.915

$0.90979

1825J1000332FCT

1825J1000332FCT

Syfer

CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

C0603C240K5HAC7867

C0603C240K5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 24PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 18.416.206

$0.00543

1808JA250221KCRPY2

1808JA250221KCRPY2

Syfer

CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 112.132

$0.89180

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв