VJ1808A331JBLAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1808A331JBLAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 330PF 630V NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.46716
Листови со податоци онлајн
VJ1808A331JBLAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J0160154KXR

1825J0160154KXR

Syfer

CAP CER 0.15UF 16V X7R 1825

На залиха: 61.655

$1.78412

0603Y2000121FCT

0603Y2000121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 201.816

$0.49550

1812J0160150JCR

1812J0160150JCR

Syfer

CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 124.585

$0.80266

C0805C824J8RALTU

C0805C824J8RALTU

KEMET

CAP CER 0.82UF 10V X7R 0805

На залиха: 294.759

$0.33926

1210J0160820KFR

1210J0160820KFR

Syfer

CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 179.962

$0.55567

0805Y5000182JDR

0805Y5000182JDR

Syfer

CAP CER 1800PF 500V X7R 0805

На залиха: 407.747

$0.24525

2220Y3K00150JCT

2220Y3K00150JCT

Syfer

CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 66.025

$1.66602

2225J5000561JCR

2225J5000561JCR

Syfer

CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 59.697

$1.84261

0805Y2003P90DFT

0805Y2003P90DFT

Syfer

CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 432.040

$0.23146

GRM033R71C222KA88D

GRM033R71C222KA88D

TOKO / Murata

CAP CER 2200PF 16V X7R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв