1210Y0508P20CFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y0508P20CFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.77546
Листови со податоци онлајн
1210Y0508P20CFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
K681M15X7RF5TL2

K681M15X7RF5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 2.500.000

$0.04000

1825J6K00271KCR

1825J6K00271KCR

Syfer

CAP CER 270PF 6KV C0G/NP0 1825

На залиха: 99.925

$1.10082

VJ0805D9R1CLXAP

VJ0805D9R1CLXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 9.1PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 390.655

$0.25598

0805J0100561JCR

0805J0100561JCR

Syfer

CAP CER 560PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 700.721

$0.14271

TMK021CG1R3BK5W

TMK021CG1R3BK5W

TAIYO YUDEN

CAP CER 1.3PF 25V NP0 008004

На залиха: 739.098

$0.13530

C0805C112G4HACAUTO

C0805C112G4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.990.430

$0.03344

1210Y0160152FCT

1210Y0160152FCT

Syfer

CAP CER 1500PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 69.023

$1.59366

06035A8R2CAT2A

06035A8R2CAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 416.666

$0.24000

1825Y5000332KCR

1825Y5000332KCR

Syfer

CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 69.352

$1.58609

VJ1206A272GXXCW1BC

VJ1206A272GXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 587.647

$0.17017

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв