0603Y2000222MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y2000222MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 200V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16740
Листови со податоци онлајн
0603Y2000222MDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X681F4HAC7867

C0603X681F4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 680PF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.067.484

$0.03260

C430C223K2G5TA

C430C223K2G5TA

KEMET

CAP CER 0.022UF 200V C0G AXIAL

На залиха: 329.695

$0.30331

CC0402MRX5R5BB224

CC0402MRX5R5BB224

Yageo

CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

GMC21CG102G50NT

GMC21CG102G50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 1000PF 2% 50V

На залиха: 2.857.142

$0.03500

885012109002

885012109002

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210

На залиха: 109.890

$0.91000

C1210C393G8HAC7800

C1210C393G8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 39NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 696.621

$0.14355

C326C682G3G5TA7301

C326C682G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

1206J2005P60CCR

1206J2005P60CCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 380.575

$0.26276

0805J0500390KQT

0805J0500390KQT

Syfer

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 216.248

$0.46243

1825J2500272FCR

1825J2500272FCR

Syfer

CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 18.166

$7.70630

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв