C0805C561F8HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C561F8HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 560PF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05088
Листови со податоци онлајн
C0805C561F8HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J5000270FAT

0805J5000270FAT

Syfer

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 152.216

$0.65696

CC0402JRNPO7BN271

CC0402JRNPO7BN271

Yageo

CAP CER 270PF 16V NPO 0402

На залиха: 9.099.181

$0.01099

1825Y1K20123MXR

1825Y1K20123MXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 62.495

$1.76014

1206Y1000682GAT

1206Y1000682GAT

Syfer

CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 94.907

$1.15902

C328C512K3G5TA7301

C328C512K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 5100PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

1210J0500822GCT

1210J0500822GCT

Syfer

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 113.578

$0.88045

VJ0603D121MXXAJ

VJ0603D121MXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 852.369

$0.11732

C410C390FAG5TA7200

C410C390FAG5TA7200

KEMET

CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 769.112

$0.13002

1812J2000220JAR

1812J2000220JAR

Syfer

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 107.509

$1.02317

2225Y1000184JXR

2225Y1000184JXR

Syfer

CAP CER 0.18UF 100V X7R 2225

На залиха: 44.136

$2.49228

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв