AQ125A111JAJME

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AQ125A111JAJME
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 110PF 50V 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.84645
Листови со податоци онлајн
AQ125A111JAJME PDF
 • серија:AQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:110 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:A
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GRM0335C1H430GA01D

GRM0335C1H430GA01D

TOKO / Murata

CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C321C120F3G5TA

C321C120F3G5TA

KEMET

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 188.033

$0.53182

2220J0160102FCT

2220J0160102FCT

Syfer

CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 20.067

$6.47815

VJ2220A272KBBAT4X

VJ2220A272KBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 100V NP0 2220

На залиха: 77.356

$1.42199

1812Y0630104MXT

1812Y0630104MXT

Syfer

CAP CER 0.1UF 63V X7R 1812

На залиха: 124.243

$0.80487

C0402C153K3REC7867

C0402C153K3REC7867

KEMET

CAP CER 0402 15NF 25V X7R 10%

На залиха: 8.116.883

$0.01232

C1206X430J8HACAUTO

C1206X430J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 43PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.904.761

$0.05250

C0603C130M8HACAUTO

C0603C130M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 13PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 7.451.564

$0.01342

1812J0500473MXT

1812J0500473MXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 50V X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

2225J0500393KCT

2225J0500393KCT

Syfer

CAP CER 0.039UF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 37.863

$2.90519

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв