1808Y0106P80BCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0106P80BCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6.8PF 10V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.07226
Листови со податоци онлајн
1808Y0106P80BCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y2000223KXR

1812Y2000223KXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 200V X7R 1812

На залиха: 136.647

$0.73181

VJ1206A220JBEAT4X

VJ1206A220JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 22PF 500V NP0 1206

На залиха: 1.028.912

$0.09719

C1808C681JCGACTU

C1808C681JCGACTU

KEMET

CAP CER 680PF 500V NP0 1808

На залиха: 159.741

$0.62601

C0603X471F8HACAUTO

C0603X471F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 470PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.505.010

$0.03992

0805Y0630471KFR

0805Y0630471KFR

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 509.320

$0.19634

2220Y0160184KXT

2220Y0160184KXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 16V X7R 2220

На залиха: 56.605

$1.94327

1210J5000220FAT

1210J5000220FAT

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 76.206

$1.44345

GRM1555C1E561JA01D

GRM1555C1E561JA01D

TOKO / Murata

CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 769.230

$0.13000

1210Y2000330KCR

1210Y2000330KCR

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 237.908

$0.42033

2220JA250331MXRB16

2220JA250331MXRB16

Syfer

CAP CER 330PF 250V X7R 2220

На залиха: 107.916

$0.92664

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв