C1206C473J2REC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C473J2REC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 47NF 200V X7R 5%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03894
Листови со податоци онлајн
C1206C473J2REC7800 PDF
 • серија:ESD SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J1K00152JDT

1812J1K00152JDT

Syfer

CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812

На залиха: 94.182

$1.16794

C1210C339B5HAC7800

C1210C339B5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 3.3PF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.346.257

$0.07428

VJ1206Y184MLBAJ32

VJ1206Y184MLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 180000 PF 100V X7R 1206

На залиха: 189.365

$0.52808

0805Y1000121KAT

0805Y1000121KAT

Syfer

CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 439.348

$0.22761

0805Y0250152MDR

0805Y0250152MDR

Syfer

CAP CER 1500PF 25V X7R 0805

На залиха: 550.600

$0.18162

C1206C689D4HACAUTO

C1206C689D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 6.8PF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.189.792

$0.03135

GCJ188R72A104MA01D

GCJ188R72A104MA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.967.729

$0.05082

M39014/02-1419V

M39014/02-1419V

KEMET

CAP CER 1UF 50V BX RADIAL

На залиха: 19.287

$6.74000

C0603C473J4RECAUTO

C0603C473J4RECAUTO

KEMET

CAP CER 0603 47NF 16V X7R 5%

На залиха: 3.106.554

$0.03219

2225J0250683JDT

2225J0250683JDT

Syfer

CAP CER 0.068UF 25V X7R 2225

На залиха: 36.504

$3.28728

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв