VJ1808Y223MXEAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1808Y223MXEAT
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25799
Листови со податоци онлајн
VJ1808Y223MXEAT PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1812X332G5HAC7800

C1812X332G5HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 3.3NF 50V ULTRA STA

На залиха: 399.281

$0.25045

2225J2K00561KCR

2225J2K00561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 2KV C0G/NP0 2225

На залиха: 56.223

$1.95649

1210J2500272JDR

1210J2500272JDR

Syfer

CAP CER 2700PF 250V X7R 1210

На залиха: 148.113

$0.67516

C0603C309D5GAC7867

C0603C309D5GAC7867

KEMET

CAP CER 3PF 50V NP0 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

VJ0805D1R0BLBAC

VJ0805D1R0BLBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 188.196

$0.53136

0805J5000220FAT

0805J5000220FAT

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 152.216

$0.65696

CDR33BP162BKZMAT

CDR33BP162BKZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1600PF 100V 10% BP 1210

На залиха: 265.717

$0.37634

1206Y0160561MXR

1206Y0160561MXR

Syfer

CAP CER 560PF 16V X7R 1206

На залиха: 547.315

$0.18271

GCM31A5C2J120JX01D

GCM31A5C2J120JX01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 827.540

$0.12084

C1210C151J8HAC7800

C1210C151J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 150PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.505.010

$0.03992

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв