1206J1000391KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J1000391KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 100V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17757
Листови со податоци онлајн
1206J1000391KXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y1006P80BCR

1210Y1006P80BCR

Syfer

CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 100.054

$0.99946

GCM1885C2A1R5BA16D

GCM1885C2A1R5BA16D

TOKO / Murata

CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.650.709

$0.06058

2225Y6300123GCT

2225Y6300123GCT

Syfer

CAP CER 0.012UF 630V C0G 2225

На залиха: 16.857

$8.30508

2225J2500184JDT

2225J2500184JDT

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 2225

На залиха: 33.692

$3.56165

GMC21CG910J100NTD

GMC21CG910J100NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 91PF 5% 100V

На залиха: 1.666.666

$0.06000

0805J0250220FCR

0805J0250220FCR

Syfer

CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 231.986

$0.43106

C316C391JAG5TA

C316C391JAG5TA

KEMET

CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

0805Y0500270JAR

0805Y0500270JAR

Syfer

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 505.280

$0.19791

VJ1206A560KBRAT4X

VJ1206A560KBRAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 56PF 1.5KV NP0 1206

На залиха: 893.415

$0.11193

1812Y1K20820GCR

1812Y1K20820GCR

Syfer

CAP CER 82PF 1.2KV C0G/NP0 1812

На залиха: 92.845

$1.18476

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв