1812Y0630471FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0630471FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.61561
Листови со податоци онлајн
1812Y0630471FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C335C112GAG5TA7301

C335C112GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1100PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 165.724

$0.60341

1206Y1K50390FCT

1206Y1K50390FCT

Syfer

CAP CER 39PF 1.5KV C0G/NP0 1206

На залиха: 136.447

$0.73288

1808Y4K00330JCT

1808Y4K00330JCT

Syfer

CAP CER 33PF 4KV C0G/NP0 1808

На залиха: 252.372

$0.39624

1808Y1K00101MDT

1808Y1K00101MDT

Syfer

CAP CER 100PF 1KV X7R 1808

На залиха: 162.540

$0.61523

1111J1000441KQT

1111J1000441KQT

Syfer

CAP CER 440PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 85.230

$1.29062

VJ1825Y563JBEAT4X

VJ1825Y563JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.056UF 500V X7R 1825

На залиха: 87.239

$1.26089

2225Y2500122FCT

2225Y2500122FCT

Syfer

CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 10.698

$10.28202

1210Y0500392JFT

1210Y0500392JFT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 135.574

$0.73760

1210J0630122JFT

1210J0630122JFT

Syfer

CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 153.534

$0.65132

1812J0160124MXR

1812J0160124MXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 16V X7R 1812

На залиха: 149.080

$0.67078

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв