C0603X132K8HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X132K8HAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 1.3NF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01672
Листови со податоци онлајн
C0603X132K8HAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1300 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C410C331J3G5TA7200

C410C331J3G5TA7200

KEMET

CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 992.161

$0.10079

0805J5000820KCR

0805J5000820KCR

Syfer

CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 905.141

$0.11048

C0805C430K5HACAUTO

C0805C430K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 43PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 4.833.252

$0.02069

CS45-E2GA472M-NKA

CS45-E2GA472M-NKA

TDK Corporation

CAP CER 4700PF 440VAC RADIAL

На залиха: 136.986

$0.73000

C1210C393F5JAC7800

C1210C393F5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.039UF 50V U2J 1210

На залиха: 68.343

$1.60951

VJ1808A330KBHAT4X

VJ1808A330KBHAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 3KV NP0 1808

На залиха: 183.200

$0.54585

GCM188R71H224MA64D

GCM188R71H224MA64D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.683.123

$0.03727

C1210X202G4HAC7800

C1210X202G4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 2NF 16V ULTRA STABL

На залиха: 767.224

$0.13034

1808Y0160681KXT

1808Y0160681KXT

Syfer

CAP CER 680PF 16V X7R 1808

На залиха: 302.297

$0.33080

0603J1000820FAR

0603J1000820FAR

Syfer

CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 168.622

$0.59304

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв