1206Y5000271KDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y5000271KDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 500V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25749
Листови со податоци онлајн
1206Y5000271KDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X510F3HAC7867

C0603X510F3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 51PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 2.518.257

$0.03971

MA0402CG6R8B160

MA0402CG6R8B160

Meritek

CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 0402

На залиха: 9.523.809

$0.01050

C325C511FAG5TA

C325C511FAG5TA

KEMET

CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

1825Y0160184MXR

1825Y0160184MXR

Syfer

CAP CER 0.18UF 16V X7R 1825

На залиха: 59.444

$1.85046

C1210C622K8HAC7800

C1210C622K8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 6.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.929.384

$0.05183

C0402C471F4HAC7867

C0402C471F4HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 470PF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.092.145

$0.03234

1808J0160472MDT

1808J0160472MDT

Syfer

CAP CER 4700PF 16V X7R 1808

На залиха: 217.320

$0.46015

EMK063B7222MP-F

EMK063B7222MP-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 2200PF 16V X7R 0201

На залиха: 9.090.909

$0.01100

C335C302JAG5TA7301

C335C302JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3000PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 457.854

$0.21841

1808Y0500151KXT

1808Y0500151KXT

Syfer

CAP CER 150PF 50V X7R 1808

На залиха: 315.527

$0.31693

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв