2220Y0160185KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0160185KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.8UF 16V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.15558
Листови со податоци онлајн
2220Y0160185KXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.165" (4.20mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y1K04P70DFT

1808Y1K04P70DFT

Syfer

CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 132.559

$0.75438

250R05L1R2AV4T

250R05L1R2AV4T

Johanson Technology

CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201

На залиха: 1.659.475

$0.06026

1808Y1000561FCT

1808Y1000561FCT

Syfer

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 98.267

$1.11939

C1206C221J4HACAUTO

C1206C221J4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 220PF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.189.792

$0.03135

D103M43Z5UL6TJ5R

D103M43Z5UL6TJ5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 10000PF 500V Z5U RADIAL

На залиха: 1.237.930

$0.08078

2225J2000183JDT

2225J2000183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 200V X7R 2225

На залиха: 35.273

$3.40197

CGA5L2X5R1E225M160AA

CGA5L2X5R1E225M160AA

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206

На залиха: 312.500

$0.32000

C0805X7R250-102JNP

C0805X7R250-102JNP

Venkel LTD

CAP CER 1000PF 25V X7R 0805

На залиха: 5.333.333

$0.01875

C315C680J3G5TA

C315C680J3G5TA

KEMET

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

C1206C223K1RACTU

C1206C223K1RACTU

KEMET

CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206

На залиха: 250.000

$0.40000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв