AC0603KRX7R7BB563

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC0603KRX7R7BB563
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02498
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.056 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y0100563FCR

1812Y0100563FCR

Syfer

CAP CER 0.056UF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 24.161

$4.96650

2220Y5000334MDR

2220Y5000334MDR

Syfer

CAP CER 0.33UF 500V X7R 2220

На залиха: 36.870

$2.98340

C1206X110M3HAC7800

C1206X110M3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 11PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 2.416.626

$0.04138

CKC21C512GCGACAUTO

CKC21C512GCGACAUTO

KEMET

KC-LINK 2220 5.1NF 500VDC C0G

На залиха: 38.159

$3.14468

0603J1000391MDT

0603J1000391MDT

Syfer

CAP CER 390PF 100V X7R 0603

На залиха: 695.216

$0.14384

2225J5K00152MXR

2225J5K00152MXR

Syfer

CAP CER 1500PF 5KV X7R 2225

На залиха: 104.842

$1.04919

1812JA250150KCTPY2

1812JA250150KCTPY2

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 101.938

$0.98098

VJ0805Y224JXXTW1BC

VJ0805Y224JXXTW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805

На залиха: 1.224.439

$0.08167

0805J0160332KCT

0805J0160332KCT

Syfer

CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 491.183

$0.20359

0805J3009P10HQT

0805J3009P10HQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 300V C0G/NP0 0805

На залиха: 55.047

$1.99828

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв