VJ0402D2R7BLAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D2R7BLAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43324
Листови со податоци онлајн
VJ0402D2R7BLAAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.7 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J1000681KCR

1206J1000681KCR

Syfer

CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 480.330

$0.20819

2225J5K00271KCT

2225J5K00271KCT

Syfer

CAP CER 270PF 5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 90.164

$1.21999

VJ0603D390MXXAP

VJ0603D390MXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 917.936

$0.10894

2220Y2000152GFT

2220Y2000152GFT

Syfer

CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 22.867

$5.68489

2220J0160153JDR

2220J0160153JDR

Syfer

CAP CER 0.015UF 16V X7R 2220

На залиха: 36.741

$2.99390

VJ2220Y473KBLAT4X

VJ2220Y473KBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.047UF 630V X7R 2220

На залиха: 95.350

$1.15364

0603Y0500121KFR

0603Y0500121KFR

Syfer

CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 531.773

$0.18805

C350C103KCR5TA

C350C103KCR5TA

KEMET

CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL

На залиха: 37.524

$2.93140

1210Y5000182FAT

1210Y5000182FAT

Syfer

CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 57.619

$1.90908

C0805C109D5HAC7800

C0805C109D5HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 1PF 50V ULTRA STABL

На залиха: 10.183.299

$0.00982

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв