C317C122G2G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C317C122G2G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.59968
Листови со податоци онлајн
C317C122G2G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.200" (5.08mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CK05BX471K

CK05BX471K

KEMET

CAP CER 470PF 200V 10% RADIAL

На залиха: 114.942

$0.87000

1812Y5000271FAR

1812Y5000271FAR

Syfer

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 44.340

$2.48080

1812J0250822JDT

1812J0250822JDT

Syfer

CAP CER 8200PF 25V X7R 1812

На залиха: 86.214

$1.27589

1812J1000332GFT

1812J1000332GFT

Syfer

CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 50.635

$2.17241

VJ0805A222KXJCW1BC

VJ0805A222KXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.429.388

$0.06996

C0805X430F1HAC7800

C0805X430F1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 43PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.310.615

$0.07630

FG18C0G1H472JNT06

FG18C0G1H472JNT06

TDK Corporation

CAP CER 4700PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

C1206X123J5JACAUTO

C1206X123J5JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.012UF 50V U2J 1206

На залиха: 454.091

$0.22022

VJ1206A271JXXCW1BC

VJ1206A271JXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.470.355

$0.04048

2225Y0630223GCR

2225Y0630223GCR

Syfer

CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 22.335

$5.82022

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв