VJ0603D360GLAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D360GLAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.41860
Листови со податоци онлајн
VJ0603D360GLAAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:36 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0630152GCR

2220J0630152GCR

Syfer

CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.110

$3.23358

2225J0250152KFT

2225J0250152KFT

Syfer

CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 35.919

$3.34077

12065C223M4T2A

12065C223M4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206

На залиха: 1.362.397

$0.07340

1210J2500271JCR

1210J2500271JCR

Syfer

CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 243.932

$0.40995

1206Y0250150JCR

1206Y0250150JCR

Syfer

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 493.875

$0.20248

K101J10C0GH5UH5

K101J10C0GH5UH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 2.512.562

$0.03980

1808Y0250183FCR

1808Y0250183FCR

Syfer

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 56.583

$1.94404

C1206X473MMREC7800

C1206X473MMREC7800

KEMET

CAP CER 1206 47NF 63V X7R 20%

На залиха: 971.250

$0.10296

C1210C682K1GACTU

C1210C682K1GACTU

KEMET

CAP CER 6800PF 100V NP0 1210

На залиха: 212.273

$0.47109

1808Y2500152JXR

1808Y2500152JXR

Syfer

CAP CER 1500PF 250V X7R 1808

На залиха: 269.978

$0.37040

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв