1825J0630331FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J0630331FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.49254
Листови со податоци онлајн
1825J0630331FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J0500124MXR

1206J0500124MXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206

На залиха: 454.173

$0.22018

1812Y4K00222MXT

1812Y4K00222MXT

Syfer

CAP CER 2200PF 4KV X7R 1812

На залиха: 130.955

$0.76362

QCCT102Q220J1GV001E

QCCT102Q220J1GV001E

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 227.272

$0.44000

CHV1206N2K0681KXT

CHV1206N2K0681KXT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 680PF 2KV X7R 1206

На залиха: 1.176.470

$0.08500

C0603X911M8HACAUTO

C0603X911M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 910PF 10V ULTRA STA

На залиха: 5.564.830

$0.01797

VJ0402D1R6CXAAJ

VJ0402D1R6CXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 564.270

$0.17722

RDE5C3A271J2K1H03B

RDE5C3A271J2K1H03B

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 313.952

$0.31852

C323C123J2G5TA

C323C123J2G5TA

KEMET

CAP CER 0.012UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 320.461

$0.31205

C1206C120G3HAC7800

C1206C120G3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 12PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 2.749.518

$0.03637

C0402C391K5JAC7867

C0402C391K5JAC7867

KEMET

CAP CER 390PF 50V U2J 0402

На залиха: 3.987.240

$0.02508

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв