VJ0805D1R6DXAAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D1R6DXAAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18366
Листови со податоци онлајн
VJ0805D1R6DXAAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.6 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CC0603FPNPO9BN390

CC0603FPNPO9BN390

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 3.698.224

$0.02704

0805J0250470FCT

0805J0250470FCT

Syfer

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 218.708

$0.45723

1206J6301P20CQT

1206J6301P20CQT

Syfer

CAP CER 1.2PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 213.981

$0.46733

VJ0603Y152MLJAJ32

VJ0603Y152MLJAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500 PF 16V X7R 0603 PB

На залиха: 434.782

$0.23000

CDR01BX221BMZPAT

CDR01BX221BMZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 100V 20% BX 0805

На залиха: 345.435

$0.28949

2225J2K00152JCT

2225J2K00152JCT

Syfer

CAP CER 1500PF 2KV C0G/NP0 2225

На залиха: 36.700

$3.26970

1808YA250181MXRSY2

1808YA250181MXRSY2

Syfer

CAP CER 180PF 250V X7R 1808

На залиха: 153.666

$0.65076

1210J0250182KXT

1210J0250182KXT

Syfer

CAP CER 1800PF 25V X7R 1210

На залиха: 272.643

$0.36678

12102U271FAT2A

12102U271FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 330.381

$0.30268

C1005X8R1E103K050BE

C1005X8R1E103K050BE

TDK Corporation

CAP CER 10000PF 25V X8R 0402

На залиха: 500.000

$0.20000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв