VJ0603A1R0BLBAJ32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A1R0BLBAJ32
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1 PF 100V NP0(C0G) 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.37862
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
201R07S220GV4T

201R07S220GV4T

Johanson Technology

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 312.500

$0.32000

1825J3K00471KCT

1825J3K00471KCT

Syfer

CAP CER 470PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 66.297

$1.65919

C1206C561K5HAC7800

C1206C561K5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 560PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.737.091

$0.02111

0805Y6300182JXT

0805Y6300182JXT

Syfer

CAP CER 1800PF 630V X7R 0805

На залиха: 442.634

$0.22592

GCM31A5C3A391JX01D

GCM31A5C3A391JX01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 827.540

$0.12084

1812Y0500183GAR

1812Y0500183GAR

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 42.956

$2.56074

C0603C241M3HAC7867

C0603C241M3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 240PF 25V ULTRA STA

На залиха: 17.730.496

$0.00564

1825Y3K00220JCR

1825Y3K00220JCR

Syfer

CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 63.630

$1.72872

C0603X183K5RACAUTO

C0603X183K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603

На залиха: 232.558

$0.43000

1812Y0160153KFT

1812Y0160153KFT

Syfer

CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 73.988

$1.48672

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв