C1206C189C8HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C189C8HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 1.8PF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02772
Листови со податоци онлајн
C1206C189C8HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0250100GFT

1210Y0250100GFT

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 94.907

$1.15902

1812Y6K00101GCT

1812Y6K00101GCT

Syfer

CAP CER 100PF 6KV C0G/NP0 1812

На залиха: 93.627

$1.17487

06035C561J4T2A

06035C561J4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 560PF 50V X7R 0603

На залиха: 2.028.397

$0.04930

2220J2500472KFT

2220J2500472KFT

Syfer

CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 38.832

$2.83269

2220Y5000272JXR

2220Y5000272JXR

Syfer

CAP CER 2700PF 500V X7R 2220

На залиха: 71.197

$1.54500

0603Y2502P70BFT

0603Y2502P70BFT

Syfer

CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 173.052

$0.57786

1206J0250272KXR

1206J0250272KXR

Syfer

CAP CER 2700PF 25V X7R 1206

На залиха: 563.158

$0.17757

GCM219R72A122KA37D

GCM219R72A122KA37D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.621.796

$0.06166

GMC21X7R333M50NT

GMC21X7R333M50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 X7R .033UF 20% 50V

На залиха: 6.666.666

$0.01500

0805J1K00471MXR

0805J1K00471MXR

Syfer

CAP CER 470PF 1KV X7R 0805

На залиха: 815.328

$0.12265

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв