VJ0402D5R6CLXAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D5R6CLXAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.19312
Листови со податоци онлајн
VJ0402D5R6CLXAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.6 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GCM0335C1E1R0CA16D

GCM0335C1E1R0CA16D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 16.339.869

$0.00612

1210Y1000182KCR

1210Y1000182KCR

Syfer

CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 226.783

$0.44095

0805Y2000331GAT

0805Y2000331GAT

Syfer

CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 196.324

$0.50936

GRM31CR60J107ME39K

GRM31CR60J107ME39K

TOKO / Murata

CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206

На залиха: 117.647

$0.85000

1206Y0250391JXR

1206Y0250391JXR

Syfer

CAP CER 390PF 25V X7R 1206

На залиха: 399.952

$0.25003

2220Y2000221GCT

2220Y2000221GCT

Syfer

CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 29.045

$4.13148

C927U820JZSDBAWL40

C927U820JZSDBAWL40

KEMET

CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 876.808

$0.11405

GCD188R72A272MA01D

GCD188R72A272MA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 4.595.588

$0.02176

1210Y0500474JER

1210Y0500474JER

Syfer

CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210

На залиха: 93.872

$1.17180

1825J1K50183JXR

1825J1K50183JXR

Syfer

CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 1825

На залиха: 43.675

$2.51860

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв