2220J1000561GCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J1000561GCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.23358
Листови со податоци онлајн
2220J1000561GCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603A820JXXCW1BC

VJ0603A820JXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 5.743.825

$0.01741

C0805X102KARECAUTO7210

C0805X102KARECAUTO7210

KEMET

CAP CER 0805 1NF 250V X7R 10%

На залиха: 1.583.782

$0.06314

1206J0100272KXT

1206J0100272KXT

Syfer

CAP CER 2700PF 10V X7R 1206

На залиха: 516.235

$0.19371

C3225X7R1H225K200AB

C3225X7R1H225K200AB

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210

На залиха: 166.666

$0.60000

2225Y0100560KCT

2225Y0100560KCT

Syfer

CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 42.595

$2.58244

CAS18C220FAGFC

CAS18C220FAGFC

KEMET

SFTY 1812 22PF X1 250 / Y2 250 C

На залиха: 72.730

$1.51243

CDR03BP681BKZRAT

CDR03BP681BKZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 100V 10% BP 1808

На залиха: 272.709

$0.36669

C1210C510J5HAC7800

C1210C510J5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 51PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.505.010

$0.03992

C318C622F3G5TA

C318C622F3G5TA

KEMET

CAP CER 6200PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

RHS7J2H331J2M2H01A

RHS7J2H331J2M2H01A

TOKO / Murata

CAP CER 330PF 500V UNJ RADIAL

На залиха: 126.582

$0.79000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв