C0603C183K5RACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C183K5RACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
370
Единечната цена
$0.11000
Листови со податоци онлајн
C0603C183K5RACTU PDF
 • серија:SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1111J2009P10BQT

1111J2009P10BQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 1111

На залиха: 47.797

$2.30136

CM32X5R226M16AT

CM32X5R226M16AT

KYOCERA Corporation

CAP CER 22UF 16V X5R 1210

На залиха: 131.578

$0.76000

1808Y0160101FFR

1808Y0160101FFR

Syfer

CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 78.618

$1.39916

C0402C270M8HACAUTO

C0402C270M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 27PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 7.704.160

$0.01298

C350C104F1G5TA

C350C104F1G5TA

KEMET

CAP CER 0.1UF 1% 100V C0G RADIAL

На залиха: 20.766

$6.26000

0805Y0630431FQT

0805Y0630431FQT

Syfer

CAP CER 430PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 52.300

$2.10322

0603J5000220FCT

0603J5000220FCT

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0603

На залиха: 222.920

$0.44859

GMC10X7R823K50NT

GMC10X7R823K50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603

На залиха: 10.000.000

$0.01000

0805J0253P90BCR

0805J0253P90BCR

Syfer

CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 244.367

$0.40922

1808Y2000272FFT

1808Y2000272FFT

Syfer

CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 43.522

$2.52745

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв