0505J1501P60CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0505J1501P60CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.6PF 150V C0G/NP0 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.49243
Листови со податоци онлајн
0505J1501P60CQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.6 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:150V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.050" (1.27mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C222M8HAC7800

C0805C222M8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 8.417.508

$0.01188

2220Y0250331GFR

2220Y0250331GFR

Syfer

CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 20.574

$6.31848

CDR32BP160BKZPAT

CDR32BP160BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 16PF 100V 10% BP 1206

На залиха: 314.030

$0.31844

0603Y0500102MET

0603Y0500102MET

Syfer

CAP CER 1000PF 50V X7R 0603

На залиха: 644.205

$0.15523

1206Y2000121KER

1206Y2000121KER

Syfer

CAP CER 120PF 200V X7R 1206

На залиха: 345.053

$0.28981

0505J2502P70HQT

0505J2502P70HQT

Syfer

CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 79.837

$1.37780

1825Y2000391KCT

1825Y2000391KCT

Syfer

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 50.418

$2.18176

CC0603MRX7R9BB221

CC0603MRX7R9BB221

Yageo

CAP CER 220PF 50V X7R 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1808Y2K50120JCT

1808Y2K50120JCT

Syfer

CAP CER 12PF 2.5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 241.662

$0.41380

VJ0603D2R1DXXAC

VJ0603D2R1DXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.1PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 874.967

$0.11429

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв