CC0603KPX7R8BB333

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CC0603KPX7R8BB333
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.00929
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C410C820FAG5TA7200

C410C820FAG5TA7200

KEMET

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 769.112

$0.13002

100B100JW500XT

100B100JW500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 10PF 500V P90 1111

На залиха: 26.000

$5.00000

C1608CH1H080C080AA

C1608CH1H080C080AA

TDK Corporation

CAP CER 8PF 50V CH 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

VJ0805Y562MXXAC

VJ0805Y562MXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5600PF 25V X7R 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

0603Y2000562JER

0603Y2000562JER

Syfer

CAP CER 5600PF 200V X7R 0603

На залиха: 403.518

$0.24782

0805Y0630821KAT

0805Y0630821KAT

Syfer

CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 439.348

$0.22761

C1825C824K5RACTU

C1825C824K5RACTU

KEMET

CAP CER 0.82UF 50V X7R 1825

На залиха: 124.875

$0.80080

CGB4B3JB1E105M055AB

CGB4B3JB1E105M055AB

TDK Corporation

CAP CER 1UF 25V JB 0805

На залиха: 270.270

$0.37000

0201G250N7R0DCT

0201G250N7R0DCT

Frontier Electronics

CAP CER 7PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.285.714

$0.00700

VJ1206A472JXXCW1BC

VJ1206A472JXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 734.591

$0.13613

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв