CL05A106MR5NUNC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CL05A106MR5NUNC
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
MLCC10UF4V 20 X5R0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04267
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:4V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.028" (0.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y2500121JFT

1808Y2500121JFT

Syfer

CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 196.417

$0.50912

C0402C122K4JAC7867

C0402C122K4JAC7867

KEMET

CAP CER 1200PF 16V U2J 0402

На залиха: 3.987.240

$0.02508

VJ0603D510GLXAP

VJ0603D510GLXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 51PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 238.891

$0.41860

1812J2000471FFR

1812J2000471FFR

Syfer

CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 30.501

$3.93428

1808Y0250182FFT

1808Y0250182FFT

Syfer

CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 74.081

$1.48485

12101U100JAT2A

12101U100JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 10PF 100V NP0 1210

На залиха: 597.621

$0.16733

VJ0402D130KXBAP

VJ0402D130KXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 606.207

$0.16496

C1206X153K2RECAUTO7210

C1206X153K2RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 15NF 200V X7R 10%

На залиха: 996.810

$0.10032

LD051A220KAB4A

LD051A220KAB4A

Elco (AVX)

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 729.607

$0.13706

1812J2500150JFR

1812J2500150JFR

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 91.238

$1.20563

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв