VJ0805D1R0BLXAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D1R0BLXAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.50604
Листови со податоци онлајн
VJ0805D1R0BLXAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805Y222MXQCW1BC

VJ0805Y222MXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 10V X7R 0805

На залиха: 8.779.631

$0.01139

C328C683F5G5TA7301

C328C683F5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.470

$2.71804

1808J0630153GFT

1808J0630153GFT

Syfer

CAP CER 0.015UF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 87.620

$1.25542

RDER72H224K4M1H03A

RDER72H224K4M1H03A

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 237.953

$0.42025

GMJ107BB7104MAHT

GMJ107BB7104MAHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.1UF 35V X7R 0603

На залиха: 1.583.782

$0.06314

1206J0500121JCR

1206J0500121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 491.038

$0.20365

VJ0805Y122JXAMP

VJ0805Y122JXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 50V X7R 0805

На залиха: 1.122.334

$0.08910

C17AH130J-7UN-X1T

C17AH130J-7UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 1111

На залиха: 92.592

$1.18800

1210J0160183MDT

1210J0160183MDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V X7R 1210

На залиха: 192.841

$0.51856

12102C471KAT2A

12102C471KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 470PF 200V X7R 1210

На залиха: 808.080

$0.12375

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв