C0805C129B5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C129B5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 1.2PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03234
Листови со податоци онлајн
C0805C129B5HACAUTO PDF
 • серија:AUTO-150C-(CxxxxC-AUTO)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.2 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y0500823MDR

2220Y0500823MDR

Syfer

CAP CER 0.082UF 50V X7R 2220

На залиха: 44.293

$2.48346

K472J20C0GF5TH5

K472J20C0GF5TH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 496.746

$0.20131

VJ0603A1R0BXBCW1BC

VJ0603A1R0BXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.203.128

$0.04539

C0603C432M8HAC7867

C0603C432M8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 4.3NF 10V ULTRA STA

На залиха: 6.226.650

$0.01606

VJ0603D330MLBAP

VJ0603D330MLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 874.202

$0.11439

C323C129C3G5TA

C323C129C3G5TA

KEMET

CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 352.472

$0.28371

1812J5000101JCT

1812J5000101JCT

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

1111J3000181GQT

1111J3000181GQT

Syfer

CAP CER 180PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 57.521

$1.91234

VJ0805Y153MXJMP

VJ0805Y153MXJMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805

На залиха: 2.970.885

$0.03366

2220J0630272KFT

2220J0630272KFT

Syfer

CAP CER 2700PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 42.071

$2.61461

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв