102S42E3R9DV4E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
102S42E3R9DV4E
Производителот
Johanson Technology
Опис
CAP CER 3.9PF 1KV NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.38280
Листови со податоци онлајн
102S42E3R9DV4E PDF
 • серија:E
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.102" (2.59mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J1000102JDT

1210J1000102JDT

Syfer

CAP CER 1000PF 100V X7R 1210

На залиха: 148.194

$0.67479

1210Y0160561FFR

1210Y0160561FFR

Syfer

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 48.459

$2.26996

1206J2000360JQT

1206J2000360JQT

Syfer

CAP CER 36PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 197.941

$0.50520

1808J1000103KCR

1808J1000103KCR

Syfer

CAP CER 10000PF 100V C0G 1808

На залиха: 204.536

$0.48891

C330C274K5G5TA

C330C274K5G5TA

KEMET

CAP CER RAD 270NF 50V C0G 10%

На залиха: 69.766

$1.57668

C326C561J3G5TA7301

C326C561J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

VJ0805D2R2CXPAC

VJ0805D2R2CXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.2PF 250V NP0 0805

На залиха: 395.710

$0.25271

C1210C104J5JACAUTO

C1210C104J5JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V U2J 1210

На залиха: 99.099

$1.11000

1210J0160150GFR

1210J0160150GFR

Syfer

CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.678

$1.05084

1825J0100394JCT

1825J0100394JCT

Syfer

CAP CER 0.39UF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 24.530

$5.29963

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв