2211YA250471KXRSPU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2211YA250471KXRSPU
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 470PF 250V X7R 2211
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.16127
Листови со податоци онлајн
2211YA250471KXRSPU PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2211 (5728 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.100" (2.54mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y0160150GCR

1812Y0160150GCR

Syfer

CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 72.233

$1.52284

1206J6300151KXT

1206J6300151KXT

Syfer

CAP CER 150PF 630V X7R 1206

На залиха: 466.657

$0.21429

C3216X7R2J223M130AA

C3216X7R2J223M130AA

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206

На залиха: 384.615

$0.26000

VJ0805Y331MLCAJ32

VJ0805Y331MLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 330 PF 200V X7R 0805 PB

На залиха: 158.448

$0.63112

2225J0160391JFR

2225J0160391JFR

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.560

$3.68550

0603J2000240FUT

0603J2000240FUT

Syfer

CAP CER 24PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 129.827

$0.77025

1812J0500392GFT

1812J0500392GFT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 54.983

$2.00059

1206Y0250121JFT

1206Y0250121JFT

Syfer

CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 293.453

$0.34077

1808Y0250270JCT

1808Y0250270JCT

Syfer

CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 298.980

$0.33447

1210Y0630820KCR

1210Y0630820KCR

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 249.918

$0.40013

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв