1210J2003P90CFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J2003P90CFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.91334
Листови со податоци онлајн
1210J2003P90CFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J2000101FCR

2220J2000101FCR

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 19.209

$7.28798

K150K15C0GH53L2

K150K15C0GH53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 1.778.093

$0.05624

1812Y1K00222MDR

1812Y1K00222MDR

Syfer

CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

HC0603CG100G201

HC0603CG100G201

Meritek

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.623.376

$0.06160

1206J0160684KXT

1206J0160684KXT

Syfer

CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206

На залиха: 248.669

$0.40214

2220Y0630274JXT

2220Y0630274JXT

Syfer

CAP CER 0.27UF 63V X7R 2220

На залиха: 47.013

$2.33977

VJ0603Y102MXJPW1BC

VJ0603Y102MXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 16V X7R 0603

На залиха: 5.102.040

$0.01960

1808J0630150JFR

1808J0630150JFR

Syfer

CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 212.965

$0.46956

2220Y6300180JCR

2220Y6300180JCR

Syfer

CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 2220

На залиха: 74.398

$1.47852

VJ0603A181KLCAJ32

VJ0603A181KLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 180 PF 200V NP0(C0G) 060

На залиха: 357.845

$0.27945

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв