0805J2000221JUT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J2000221JUT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.62845
Листови со податоци онлајн
0805J2000221JUT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210C151J8HACAUTO

C1210C151J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 150PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.985.308

$0.05037

1825J2K50182KXR

1825J2K50182KXR

Syfer

CAP CER 1800PF 2.5KV X7R 1825

На залиха: 77.901

$1.41204

2225Y2500120JCR

2225Y2500120JCR

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 44.747

$2.45826

C320C629D3G5TA

C320C629D3G5TA

KEMET

CAP CER 6.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 364.458

$0.27438

1206Y0630561KCR

1206Y0630561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 444.998

$0.22472

1812J0500334JDT

1812J0500334JDT

Syfer

CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812

На залиха: 70.166

$1.56771

TMK042CG9R3CD-W

TMK042CG9R3CD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 9.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 15.432.098

$0.00648

1825Y2K00181FCT

1825Y2K00181FCT

Syfer

CAP CER 180PF 2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 23.198

$5.60369

2211JA250680JCRSPU

2211JA250680JCRSPU

Syfer

CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 82.559

$1.33238

K680K15C0GF5TL2

K680K15C0GF5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 2.500.000

$0.04000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв