1210J0160562FFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0160562FFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.58706
Листови со податоци онлајн
1210J0160562FFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C103KMGECAUTO7210

C1206C103KMGECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 10NF 63V C0G 10%

На залиха: 2.184.837

$0.04577

1111Y1503P60BQT

1111Y1503P60BQT

Syfer

CAP CER 3.6PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 102.368

$1.07455

C1206C395K4RACTU

C1206C395K4RACTU

KEMET

CAP CER 3.9UF 16V X7R 1206

На залиха: 105.769

$1.04000

1210J5004P70DAT

1210J5004P70DAT

Syfer

CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 222.682

$0.44907

C1210X302F1HAC7800

C1210X302F1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 3NF 100V ULTRA STAB

На залиха: 451.875

$0.22130

C1206C821G1HACAUTO

C1206C821G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 820PF 100V ULTRA ST

На залиха: 2.080.299

$0.04807

0805Y0100391JXR

0805Y0100391JXR

Syfer

CAP CER 390PF 10V X7R 0805

На залиха: 635.283

$0.15741

2220J2500334MDR

2220J2500334MDR

Syfer

CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220

На залиха: 40.286

$2.73042

1210J2000680JCT

1210J2000680JCT

Syfer

CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 230.377

$0.43407

C336C471FAG5TA7301

C336C471FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 106.419

$1.03365

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв