0603J1000680FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J1000680FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.39536
Листови со податоци онлајн
0603J1000680FCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C109D4HACAUTO

C0805C109D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1PF 16V ULTRA STABL

На залиха: 4.933.399

$0.02027

1812Y2K00271KXR

1812Y2K00271KXR

Syfer

CAP CER 270PF 2KV X7R 1812

На залиха: 138.283

$0.72315

GJM0335C2A7R3BB01J

GJM0335C2A7R3BB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 2.096.875

$0.04769

EMK063B7103KP-F

EMK063B7103KP-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 10000PF 16V X7R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1812J0250334MXT

1812J0250334MXT

Syfer

CAP CER 0.33UF 25V X7R 1812

На залиха: 120.094

$0.83268

1206Y1K02P20CCR

1206Y1K02P20CCR

Syfer

CAP CER 2.2PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 279.610

$0.35764

1206J2000220JQT

1206J2000220JQT

Syfer

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 203.998

$0.49020

2220J0160221KCR

2220J0160221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 57.437

$1.91512

MA1206XR104K100

MA1206XR104K100

Meritek

CAP CER 0.1UF 10V X7R 1206

На залиха: 6.510.416

$0.01536

1206J0253P30DCT

1206J0253P30DCT

Syfer

CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 485.248

$0.20608

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв