0805J0630271GAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J0630271GAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33744
Листови со податоци онлајн
0805J0630271GAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FA28X8R2A333KRU00

FA28X8R2A333KRU00

TDK Corporation

CAP CER 0.033UF 100V X8RADIAL

На залиха: 595.025

$0.16806

1206Y1K00680JCT

1206Y1K00680JCT

Syfer

CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 378.630

$0.26411

C320C109B3G5TA7301

C320C109B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

C316C399B3G5TA7301

C316C399B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

0805Y0630181MXR

0805Y0630181MXR

Syfer

CAP CER 180PF 63V X7R 0805

На залиха: 827.266

$0.12088

CL05C010CB5NNNC

CL05C010CB5NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C321C182FAG5TA

C321C182FAG5TA

KEMET

CAP CER 1800PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

1206Y1000101KET

1206Y1000101KET

Syfer

CAP CER 100PF 100V X7R 1206

На залиха: 347.065

$0.28813

VJ0805V103MXXCW1BC

VJ0805V103MXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000PF 25V Y5V 0805

На залиха: 1.998.001

$0.05005

1808J2000333JXR

1808J2000333JXR

Syfer

CAP CER 0.033UF 200V X7R 1808

На залиха: 165.738

$0.60336

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв