1210J0500470JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0500470JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.41298
Листови со податоци онлајн
1210J0500470JCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603Y123JXJCW1BC

VJ0603Y123JXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.012UF 16V X7R 0603

На залиха: 1.276.813

$0.07832

VJ0402D2R7CLAAP

VJ0402D2R7CLAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 544.128

$0.18378

C1206X563G8HACAUTO

C1206X563G8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 56NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 686.200

$0.14573

C1210C432M4HAC7800

C1210C432M4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 4.3NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.929.384

$0.05183

VJ0402Y393KXQCW1BC

VJ0402Y393KXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.039UF 10V X7R 0402

На залиха: 4.378.283

$0.02284

CKC33C103MCGACAUTO

CKC33C103MCGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 10NF 500VDC C0G

На залиха: 23.116

$5.62364

C1220X7R1H223K

C1220X7R1H223K

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 50V X7R 0508

На залиха: 172.413

$0.58000

VJ1206A1R5CXAAC

VJ1206A1R5CXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 449.984

$0.22223

1808Y5000681JXT

1808Y5000681JXT

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 1808

На залиха: 195.706

$0.51097

C0402C399C5GACTU

C0402C399C5GACTU

KEMET

CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 833.333

$0.12000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв