1808J3K00220JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808J3K00220JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.32059
Листови со податоци онлајн
1808J3K00220JCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210C161J1HACAUTO

C1210C161J1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 160PF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.985.308

$0.05037

MR051A6R8DAA

MR051A6R8DAA

Elco (AVX)

CAP CER 6.8PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 62.054

$1.77264

0805Y0250223KXT

0805Y0250223KXT

Syfer

CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805

На залиха: 542.093

$0.18447

2211JA250330FCRSPU

2211JA250330FCRSPU

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 31.123

$3.85560

12061A240GAT2A

12061A240GAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 24PF 100V NP0 1206

На залиха: 517.812

$0.19312

0805J0631P20BCR

0805J0631P20BCR

Syfer

CAP CER 1.2PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 244.367

$0.40922

2220J1K50472JXR

2220J1K50472JXR

Syfer

CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 2220

На залиха: 73.617

$1.49422

C0603C330M3HAC7867

C0603C330M3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 33PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 18.416.206

$0.00543

C0805X103K4RECAUTO

C0805X103K4RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 10NF 16V X7R 10%

На залиха: 1.498.127

$0.06675

1206J0252P70DFR

1206J0252P70DFR

Syfer

CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 372.300

$0.26860

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв