0805Y0500391MER

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500391MER
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 50V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18162
Листови со податоци онлајн
0805Y0500391MER PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y500P800BQT

1206Y500P800BQT

Syfer

CAP CER 0.8PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 218.421

$0.45783

1812Y1K50391JCT

1812Y1K50391JCT

Syfer

CAP CER 390PF 1.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 101.287

$0.98729

CC1206GRNPO0BN821

CC1206GRNPO0BN821

Yageo

CAP CER 820PF 100V NPO 1206

На залиха: 1.424.501

$0.07020

1808J5000102JCT

1808J5000102JCT

Syfer

CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 252.372

$0.39624

MA0603XF274M160

MA0603XF274M160

Meritek

CAP CER 0.27UF 16V X5R 0603

На залиха: 4.255.319

$0.02350

1210Y5000681JCT

1210Y5000681JCT

Syfer

CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 268.651

$0.37223

0805J0250181JDT

0805J0250181JDT

Syfer

CAP CER 180PF 25V X7R 0805

На залиха: 441.735

$0.22638

VJ0603Y101KXXCW1BC

VJ0603Y101KXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 25V X7R 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

0805Y0100100KCT

0805Y0100100KCT

Syfer

CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 689.464

$0.14504

MA0402YV563M160

MA0402YV563M160

Meritek

CAP CER 0.056UF 16V Y5V 0402

На залиха: 1.718.213

$0.05820

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв