1206Y0160123JDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0160123JDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.012UF 16V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.37102
Листови со податоци онлајн
1206Y0160123JDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.012 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C3216X7R2E223K115AE

C3216X7R2E223K115AE

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206

На залиха: 192.307

$0.52000

C0603C103K9RACTU

C0603C103K9RACTU

KEMET

CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

C321C122JAG5TA

C321C122JAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5%

На залиха: 586.338

$0.17055

VJ1206A561FLCAJ32

VJ1206A561FLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 560 PF 200V NP0(C0G) 120

На залиха: 56.338

$1.95247

C410C150G3G5TA

C410C150G3G5TA

KEMET

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 778.028

$0.12853

0805Y2500123KXT

0805Y2500123KXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 250V X7R 0805

На залиха: 542.093

$0.18447

C317C562FAG5TA7301

C317C562FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

0603Y1000560KQT

0603Y1000560KQT

Syfer

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 315.308

$0.31715

1210Y0160223KDT

1210Y0160223KDT

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 1210

На залиха: 171.479

$0.58316

2225J1000273KDR

2225J1000273KDR

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 2225

На залиха: 42.720

$2.57488

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв