0805Y300P800CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y300P800CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.8PF 300V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.44624
Листови со податоци онлајн
0805Y300P800CQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.8 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:300V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y5000560FCR

1808Y5000560FCR

Syfer

CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 88.571

$1.24194

DE1E3KX152MN4AP01F

DE1E3KX152MN4AP01F

TOKO / Murata

CAP CER 1500PF 300VAC RADIAL

На залиха: 166.666

$0.60000

HC0805YV103Z201

HC0805YV103Z201

Meritek

CAP CER 0.01UF 200V Y5V 0805

На залиха: 1.488.095

$0.06720

1812J1K50391MXR

1812J1K50391MXR

Syfer

CAP CER 390PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

C318C822FAG5TA

C318C822FAG5TA

KEMET

CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

C322C104K1G5TA7301

C322C104K1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 255.793

$0.39094

1808Y0160123JXR

1808Y0160123JXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V X7R 1808

На залиха: 220.609

$0.45329

2225Y0630390JCT

2225Y0630390JCT

Syfer

CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 47.001

$2.34034

2220Y3K00122JCR

2220Y3K00122JCR

Syfer

CAP CER 1200PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 37.711

$2.91690

CDR04BX473BMZPAT

CDR04BX473BMZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.047UF 100V 20% BX 1812

На залиха: 267.086

$0.37441

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв