1210Y1K20121FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y1K20121FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.14408
Листови со податоци онлајн
1210Y1K20121FCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
QCCP501Q680K1GV002T

QCCP501Q680K1GV002T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 1.014.713

$0.09855

2220J0160472GCT

2220J0160472GCT

Syfer

CAP CER 4700PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 36.332

$3.30287

VJ0805D2R0BLBAC

VJ0805D2R0BLBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2PF 100V NP0 0805

На залиха: 182.822

$0.54698

C1210X510G4HAC7800

C1210X510G4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 51PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 864.528

$0.11567

1825J2500684KXT

1825J2500684KXT

Syfer

CAP CER 0.68UF 250V X7R 1825

На залиха: 39.928

$2.75490

C2012X5R2E152K085AA

C2012X5R2E152K085AA

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 250V X5R 0805

На залиха: 526.315

$0.19000

1808Y0504P70CFT

1808Y0504P70CFT

Syfer

CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 117.541

$0.85076

2225Y2500392FFR

2225Y2500392FFR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 7.132

$15.42296

C0603C222F8HAC7867

C0603C222F8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 2.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.937.233

$0.05162

HQCEMM240GAH6A

HQCEMM240GAH6A

Elco (AVX)

CAP CER 24PF 7.2KV P90 3838

На залиха: 3.781

$31.73000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв