CBR06C739B5GAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CBR06C739B5GAC
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER RF 7.3PF 50V +/-0.1 PF C
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
3711
Единечната цена
$0.30000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CBR-SMD RF C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:7.3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D122Z20Z5UH63J5R

D122Z20Z5UH63J5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL

На залиха: 2.234.636

$0.04475

C1206X182F5HAC7800

C1206X182F5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.8NF 50V ULTRA STA

На залиха: 645.411

$0.15494

0805J1000331MCRE03

0805J1000331MCRE03

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 198.965

$0.50260

C410C129B3G5TA

C410C129B3G5TA

KEMET

CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 804.117

$0.12436

CC0402JRX7R9BB822

CC0402JRX7R9BB822

Yageo

CAP CER 8200PF 50V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0603J2500100JUT

0603J2500100JUT

Syfer

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 279.134

$0.35825

0805Y0250150FFT

0805Y0250150FFT

Syfer

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 135.003

$0.74072

VJ0805D7R5CXCAP

VJ0805D7R5CXCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 7.5PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 379.348

$0.26361

1210J1000101GAR

1210J1000101GAR

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.678

$1.05084

C1210X821M4HACAUTO

C1210X821M4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 820PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.264.222

$0.07910

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв