VJ0805A3R3BXBAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A3R3BXBAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.29985
Листови со податоци онлајн
VJ0805A3R3BXBAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C317C911K3G5TA7301

C317C911K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 910PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

0505Y1001P30BQT

0505Y1001P30BQT

Syfer

CAP CER 1.3PF 100V C0G/NP0 0505

На залиха: 217.789

$0.45916

MC03JTN500821

MC03JTN500821

Viking Tech

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.444.444

$0.02250

GCJ188R72A152MA01J

GCJ188R72A152MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 4.132.231

$0.02420

0805Y2000183JXR

0805Y2000183JXR

Syfer

CAP CER 0.018UF 200V X7R 0805

На залиха: 453.494

$0.22051

2220J2500183JXR

2220J2500183JXR

Syfer

CAP CER 0.018UF 250V X7R 2220

На залиха: 55.012

$1.99955

2220Y0500560JCT

2220Y0500560JCT

Syfer

CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 50.631

$2.17256

CL10A475MO8NNNC

CL10A475MO8NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

C0603C105K3PAC7411

C0603C105K3PAC7411

KEMET

CAP CER 1UF 25V X5R 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

C0805C919D4HAC7800

C0805C919D4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 9.1PF 16V ULTRA STA

На залиха: 9.970.089

$0.01003

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв