BF025016WC10133BJ1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
BF025016WC10133BJ1
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
CAP CER 100PF 9KV R85 AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$278.22500
Листови со податоци онлајн
BF025016WC10133BJ1 PDF
 • серија:TOF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:9000V (9kV)
 • температурен коефициент:R85
 • Работна температура:-55°C ~ 100°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Axial, Can
 • големина / димензија:0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210X105J5RACAUTO

C1210X105J5RACAUTO

KEMET

CAP CER 1UF 50V X7R 1210

На залиха: 133.529

$0.74890

C0805C121JCGAC7800

C0805C121JCGAC7800

KEMET

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 208.333

$0.48000

C1210X242J5HACAUTO

C1210X242J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 2.4NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.078.167

$0.09275

1825Y2K50560KCT

1825Y2K50560KCT

Syfer

CAP CER 56PF 2.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 67.518

$1.62919

2225Y0100104JXR

2225Y0100104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 10V X7R 2225

На залиха: 47.472

$2.31714

CHV2220N3K0222MCT

CHV2220N3K0222MCT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 2200PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 40.000

$3.00000

MA0603CG102K500

MA0603CG102K500

Meritek

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 5.882.352

$0.01700

1812J2K50560GCT

1812J2K50560GCT

Syfer

CAP CER 56PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 98.278

$1.11927

1812J0250472JFR

1812J0250472JFR

Syfer

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 102.742

$1.07064

VJ1206Y103MXBAC

VJ1206Y103MXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.654.533

$0.06044

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв