1210J0160560GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0160560GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 56PF 16V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.71586
Листови со податоци онлајн
1210J0160560GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y0100334JXT

1812Y0100334JXT

Syfer

CAP CER 0.33UF 10V X7R 1812

На залиха: 93.972

$1.17055

5550N821J103LE

5550N821J103LE

NOVACAP

CAP CER 820PF 10KV C0G/NP0 RAD

На залиха: 6.751

$16.29342

VJ1206Y224MXQTW1BC

VJ1206Y224MXQTW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.22UF 10V X7R 1206

На залиха: 2.108.370

$0.04743

0805J0500121JCR

0805J0500121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 754.944

$0.13246

1812J6K00331MXT

1812J6K00331MXT

Syfer

CAP CER 330PF 6KV X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

08052A430GAT2A

08052A430GAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 43PF 200V NP0 0805

На залиха: 615.043

$0.16259

1808Y0160183MDR

1808Y0160183MDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V X7R 1808

На залиха: 123.195

$0.81172

885012007034

885012007034

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

2225Y1K20102GCR

2225Y1K20102GCR

Syfer

CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2225

На залиха: 27.142

$4.42106

1206D821J251KHT

1206D821J251KHT

NOVACAP

CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 76.919

$1.43006

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв