0505J100P500CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0505J100P500CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.48574
Листови со податоци онлајн
0505J100P500CQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.5 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.050" (1.27mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C325C824J1R5TA

C325C824J1R5TA

KEMET

CAP CER RAD 820NF 100V X7R 5%

На залиха: 207.753

$0.48134

1210J0160123KFR

1210J0160123KFR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 132.643

$0.75390

C1005NP01H471J050BA

C1005NP01H471J050BA

TDK Corporation

CAP CER 470PF 50V NP0 0402

На залиха: 666.666

$0.15000

2220J2K00181GCT

2220J2K00181GCT

Syfer

CAP CER 180PF 2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 43.410

$2.53396

C0402C121K8JAC7867

C0402C121K8JAC7867

KEMET

CAP CER 120PF 10V U2J 0402

На залиха: 5.257.623

$0.01902

1812Y1K00332JAR

1812Y1K00332JAR

Syfer

CAP CER 3300PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 61.713

$1.78244

VJ0603Y123JXACW1BC

VJ0603Y123JXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603

На залиха: 1.439.677

$0.06946

1812J5000220FFR

1812J5000220FFR

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 35.160

$3.41292

0805J1000391JCT

0805J1000391JCT

Syfer

CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 630.636

$0.15857

C322C220JAG5TA7301

C322C220JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв